Kontakta oss

Order
kundsupport@clemondo.se
042-25 67 20

Huvudkontor
Makadamgatan 16
Box 13073
250 13 Helsingborg
042-25 67 00

Lammhult
Växjövägen 44
363 45, Lammhult
042-25 67 00

Hitta din närmsta återförsäljare

Önskar du köpa några av våra produkter? Vårt sortiment finns representerat hos flera välkända grossister inom fordonsvård, rengöring och industri. Hitta din närmsta återförsäljare i listan nedan.

Alltank

alltank.se


Autoexperten

autoexperten.se


Gelins KGK

gelins-kgk.se


KG Knutsson

kgk.se


Meca

meca.se


Osby Auto-kemi AB

auto-kemi.se


Skellefteåbränslen

skelleftebranslen.se


Skoogs bränsle

skoogsbransle.se


Toplux

toplux.se

Trollhättans Oljor

trollhattansoljor.se


Förch

foerch.se


Cat Nordic

catnordic.se


Hygienteknik Sverige

hygienteknik.se


Kontorsspecial

kontorsspecial.se


Lifco Dental

lifcodental.se

Mediq

mediqsverige.se

Onemed

onemed.se


Pac

pac.se


Packoplock Scand.

packoplock.se


PacsOn

pacson.se


Procurator Sverige

procurator.net/sv-se


Städ Materiel Bolaget

stadmaterielbolaget.se


Staples Sverige

staples.se


Supplies Direct

suppliesdirect.se


Swetex Produkter

swetex.se


Colorama Norrköping

coloramanorrkoping.se

NKV Kontorsvaror

nkv.se


Saveen & Werner AB
swab.se


Nordic Biolabs
nordicbiolabs.se

Alltank
alltank.se

 
Autoexperten
autoexperten.se


Gelins KGK
gelins-kgk.se


KG Knutsson
kgk.se


Meca
meca.se


Osby Auto-kemi AB
auto-kemi.se


Skellefteåbränslen
skelleftebranslen.se


Nordic Biolabs
nordicbiolabs.se

Skoogs bränsle
skoogsbransle.se


Toplux
toplux.se


Trollhättans oljor
trollhattansoljor.se


Cat Nordic
catnordic.se


Hygienteknik Sverige
hygienteknik.se


Kontorspecial
kontorsspecial.se


Lifco Dental
lifcodental.se


Mediq
mediqsverige.se


Onemed
onemed.se


Pac
pac.se


Packoplock Scandinavia
packoplock.se


PacsOn
pacson.se


Procurator
procurator.net/sv-se


Städ Material Bolaget
stadmaterielbolaget.se


Stapels Sverige
staples.se


Supplies Direct
suppliesdirect.se


Swetex Produkter
swetex.se


Colorama Norrköping
coloramanorrkoping.se


NKV Kontorsvaror
nkv.se


Saveen & Werner AB
swab.se

Våra medarbetare

Sälj Fordon - Lahega

Daniel Strandh
Försäljningschef Fordon

+46 76 117 34 05 
daniel.strandh@clemondo.se

Rasmus Rönnberg Persson
KAM Hållbarhet

+46 73 420 57 01 
rasmus.r.persson@clemondo.se

Mathias Einarsson
KAM
+46 76 117 97 39
mathias.einarsson@clemondo.se

Henning Kungberg
Distriktsäljare

+46 73 080 62 25
henning.kungberg@clemondo.se

Mattias Kjellsson
Distriksäljare
+46 73 057 12 97
mattias.kjellsson@clemondo.se

Henning Kungberg
Distriktsäljare
+46 73 080 62 25
henning.kungberg@clemondo.se

Marcus Svedlindh
Distriktsäljare
+46 70 910 17 33
marcus.svedlindh@clemondo.se

Andreas Olander
Distriktsäljare
+46 76 850 34 88
andreas.olander@clemondo.se

Lars Holmberg
Distriktsäljare
+46 70 910 17 40
namn.efternamn@clemondo.se

Peter Söderström
Distriktsäljare
+46 73 303 87 27
namn.efternamn@clemondo.se

Michail Zaletaev
Distriktsäljare
+46 73 679 51 91
michail.zaletaev@clemondo.se

Lahega Automattvätt

Daniel Graff
Affärsområdesansvarig Automattvätt
+46 76 850 34 47
namn.efternamn@clemondo.se

Anne Berglund
Administratör Automattvätt
anne.berglund@clemondo.se

Edwin Hulst
Service & Driftansvarig Automattvätt
edwin.hulst@clemondo.se

Sälj Hygien/Städ/Industri/Private Label - Liv

Johannes Efstratiadis
Interim Säljchef / KAM Private Label
+46 73 312 22 57
johannes.efstratiadis@clemondo.se

Anders Forsberg
KAM Industri
+46 73 206 05 55
anders.forsberg@clemondo.se

Annelie Höggren
KAM Norden
+46 73 143 30 36
annelie.hoggren@clemondo.se

Inköp

Ariane Duthoit
Inköpschef
+46 70 282 66 63
ariane.duthoit@clemondo.se

Emelie Madsen
Inköpare
+46 73 091 33 24
emelie.madsen@clemondo.se

R&D

Magnus Winroth
CTO
+46 73 773 46 00
magnus.winroth@clemondo.se

Produktion

Wioletta Jaskiewicz
Produktionschef
+46 72 391 77 20
wioletta.jaskiewicz@clemondo.se

Jesper Hallenborg
Produktionsplanerare
+46 73 069 86 25
jesper.hallenborg@clemondo.se

Lager

Utlastning:
+46 73 158 48 42

Godsmottagning:
+46 72 391 77 07

Ekonomi

Ingela Börjesson
Lön och ekonomi
+46 72 391 77 01
ingela.borjesson@clemondo.se

Ewa Leonhard
Redovisningsansvarig
+46 73 718 77 82
ewa.leonhard@clemondo.se

Elisabeth Berglund
Ekonomiassistent
+46 72 391 77 02
elisabeth.berglund@clemondo.se

Ledning

Jesper Svensson
CEO
+46 70 529 17 22
jesper.svensson@clemondo.se

Jesper Friis-Jespersen
CFO
+46 76 611 75 41
jesper.friis-jespersen@clemondo.se

Mathias Andersson
COO
+46 73 387 60 85
mathias.andersson@clemondo.se

Johannes Efstratiadis
Interim Säljchef / KAM Private Label
+46 73 312 22 57
johannes.efstratiadis@clemondo.se

Veronica Sköld
CSO/CIO
+46 72 985 05 97
veronica.skold@clemondo.se

IT

Erik Ljung
IT-ansvarig, interim
it-support@clemondo.se

Marknad / Kundsupport

Kundsupport
042-25 67 20
kundsupport@clemondo.se

Sara Kanstedt
Marknadsansvarig
sara.kanstedt@clemondo.se

Kristin Loorents
Kundsupportchef
+46 73 773 46 01
kristin.loorents@clemondo.se

Elin Grönberg
Produktadministratör
+46 76 858 55 53
elin.gronberg@clemondo.se

Marie-Louise Cedermalm
Regulatorisk Koordinator
+46 73 542 83 27
marie-louise.cedermalm@clemondo.se

Martina Sangeus
Produktadministratör
+46 76 169 46 43
martina.sangeus@clemondo.se

Ta del av vårt nyhetsbrev

Håll dig uppdaterad om vad som händer på Clemondo och ta del av våra senaste nyheter och uppdateringar. Vårt nyhetsbrev skickas ut regelbundet och innehåller användbar information för dig som vill veta mer om hållbar rengöring och hygien.

Copyright © 2020 Clemondo AB.