Kontakta oss

Order

kundsupport@clemondo.se
042-25 67 20

Huvudkontor

Makadamgatan 16
Box 13073
250 13 Helsingborg
042-25 67 00

Lammhult

Herrgårdsgatan 2
363 45, Lammhult
042-25 67 00

Avvikande öppettider

Vi önskar er en god fortsättning på det nya året!

Hitta din närmsta återförsäljare

Önskar du köpa några av våra produkter? Vårt sortiment finns representerat hos flera välkända grossister inom fordonsvård, rengöring och industri. Hitta din närmsta återförsäljare i listan nedan.

Hygienteknik Sverige

Kontorsspecial

Lifco Dental

Lyreco Advantage Sweden AB

Medea AB

Procurator Sverige

Supplies Direct

Swetex Produkter

Swevet AB

Saveen & Werner AB

Nordic Biolabs

Städ Materiel Bolaget

Staples Sverige

Supplies Direct

Swetex Produkter

Colorama Norrköping

NKV Kontorsvaror

Saveen & Werner AB

Våra medarbetare

Sälj Fordon - Lahega

Daniel Strandh
Försäljningschef Fordon
+46 76 117 34 05 
daniel.strandh@clemondo.se

Mattias Kjellsson
Distriksäljare
+46 73 057 12 97
mattias.kjellsson@clemondo.se

Andreas Olander
Distriktsäljare
+46 76 850 34 88
andreas.olander@clemondo.se

Peter Söderström
Distriktsäljare
+46 73 303 87 27
peter.soderstrom@clemondo.se

Mathias Einarsson
KAM
+46 76 117 97 39
mathias.einarsson@clemondo.se

Henning Kungberg
Distriktsäljare
+46 73 080 62 25
henning.kungberg@clemondo.se

Marcus Svedlindh
Distriktsäljare
+46 70 910 17 33
marcus.svedlindh@clemondo.se

Lars Holmberg
Distriktsäljare
+46 70 910 17 40
lars.holmberg@clemondo.se

Daniel Graff
KAM
+46 76 850 34 47
daniel.graff@clemondo.se

Lahega Automattvätt

Daniel Strandh
Försäljningschef Fordon
+46 76 117 34 05 
daniel.strandh@clemondo.se

Anne Berglund
Administratör Automattvätt
anne.berglund@clemondo.se

Sälj Hygien/Städ/Industri/Private Label - Liv

Johannes Efstratiadis
Interim Säljchef / KAM Private Label
+46 73 312 22 57
johannes.efstratiadis@clemondo.se

Anders Forsberg
KAM Industri
+46 73 206 05 55
anders.forsberg@clemondo.se

Annelie Höggren
KAM Norden
+46 73 143 30 36
annelie.hoggren@clemondo.se

Inköp

Ariane Duthoit
Inköpschef
+46 70 282 66 63
ariane.duthoit@clemondo.se

Emelie Madsen
Inköpare
+46 73 091 33 24
emelie.madsen@clemondo.se

R&D

Magnus Winroth
CTO
+46 73 773 46 00
magnus.winroth@clemondo.se

Produktion

Wioletta Jaskiewicz
Produktionschef
+46 72 391 77 20
wioletta.jaskiewicz@clemondo.se

Jesper Hallenborg
Produktionsplanerare
+46 73 069 86 25
jesper.hallenborg@clemondo.se

Lager

Utlastning:
+46 73 158 48 42

Godsmottagning:
+46 72 391 77 07

Ekonomi

Ewa Leonhard
Redovisningsansvarig
+46 73 718 77 82
ewa.leonhard@clemondo.se

Elisabeth Berglund
Ekonomiassistent
+46 72 391 77 02
elisabeth.berglund@clemondo.se

Ledning

Jesper Svensson
CEO
+46 70 529 17 22
jesper.svensson@clemondo.se

Mathias Andersson
COO
+46 73 387 60 85
mathias.andersson@clemondo.se

Johannes Efstratiadis
Interim Säljchef / KAM Private Label
+46 73 312 22 57
johannes.efstratiadis@clemondo.se

Jesper Friis-Jespersen
CFO
+46 76 611 75 41
jesper.friis-jespersen@clemondo.se

Veronica Sköld
CSO/CIO
+46 72 985 05 97
veronica.skold@clemondo.se

Marknad / Kundsupport

Kundsupport
042-25 67 20
kundsupport@clemondo.se

Kristin Loorents
Kundsupportchef
+46 73 773 46 01
kristin.loorents@clemondo.se

Marie-Louise Cedermalm
Regulatorisk Koordinator
+46 73 542 83 27
marie-louise.cedermalm@clemondo.se

Sara Kanstedt
Marknadsansvarig
sara.kanstedt@clemondo.se

Martina Sangeus
Produktadministratör
+46 76 169 46 43
martina.sangeus@clemondo.se

IT

Erik Ljung
IT-ansvarig, interim
it-support@clemondo.se

Copyright © 2020 Clemondo AB.